ЧЕРНІВЕЦЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

7. Доходи бюджету

8. Досягнення громади

Розділ ІІ. ПРОПОЗИЦІЇ ДЛЯ ІНВЕСТОРІВ

1. Пріоритетні сектори економіки та пропозиції для залучення інвестицій.

2. Земельні ресурси для інвестиційної діяльності.

Розділ IІІ. КОНТАКТИ

Розділ І.

ХАРАКТЕРИСТИКА ТЕРИТОРІЇ

1. Основні цифри та факти для інвестора

Неполоковецька селищна об’єднана територіальна громада знаходиться в південній частині Чернівецької області.

Перші вибори : 23 грудня 2018 року

Кількість рад, що об'єдналися: 3

Центр громади – селище Неполоківці

Площа об'єднаної територіальної громади: 58,11км 2

Кількість старостинських округів: 2

Фото без опису Загальна чисельність населення громади – 7 685 осіб

селище Неполоківці – 2433 особи;

село П’ядиківці – 971 особа;

село Берегомет – 884 особи;

село Реваківці – 812 осіб;

село Клокічка – 348 осіб;

село Оршівці – 2237 осіб.

Відстань: до обласного центру м. Чернівці – 27 км, до районного центру м. Кіцмань  – 12 км.

1. Природно-географічні та кліматичні умови

Поверхня території громади підвищена хвилясто-пасмова лісова рівнина, значною мірою розчленована, поширені карстові форми рельєфу.

Клімат помірно континентальний, м’який, вологий. Середня температура січня - мінус 6,8°С, липня - плюс 21,2°С. Період з температурою понад плюс 10°С становить 180 днів. Кількість опадів 600-614 мм на рік, основна частина (70-75%) їх випадає літом. Висота снігового покриву 17 см. Сніговий покрив нестійкий. Міститься у Передкарпатському вологому, теплому агрокліматичному районі.

Адміністративним центром Неполоковецької об’єднаної територіальної громади є селище Неполоківці.

Селище Неполоківці вперше згадується в писемних джерелах 12 травня 1425 року. Саме тут, де зливаються в одне широке русло, дві карпатські річки  Черемош та Прут, на лівому березі річки Прут в його долині розташоване селище Неполоківці – одне з найстаріших сіл Кіцманського району Чернівецької області.

Існують дві версії походження назви селища.

1. Назва походить від слова “полокати”, обливати. Стара частина села була розташована на підвищенні, яке не заливали води Прута під час повені. Цю частину села вода не омивала, не полокала.
  2. Назва походить від слів “полокати”, “обливати”, “мити”, “неполокане” село. Як говорить легенда, мешканці села йшли “полокати” (прати) білизну на р. Прут, а жителі сусіднього села Завалля кричали і прозивалися їм “неполокані - неполокані”. Від цього і пішла назва Неполоківці.

Рельєф Неполоковецької об’єднаної територіальної громади різноманітний: зустрічаються рівнини, підвищення та пониження.

Великим багатством нашої є ґрунти. За тисячолітню історію господарювання людини на території громади ґрунтовий покрив зазнав багатьох змін, передусім завдяки широкому розвитку землеробства і перерозподілу угідь. Велика площа земель зайнята ріллею, сіножатями та пасовищами. Останніми роками спостерігається тенденція до зменшення площі ріллі і збільшення площ під забудовами, шляхами.

Формування головного компоненту родючості ґрунту - гумусу здійснюється шляхом внесення органічних і мінеральних добрив, агрокультурними процесами. Але це не завжди допомагає підвищити вміст гумусу, який з кожним роком втрачається, оскільки земля перейшла у приватну власність і люди не завжди мають можливість добре обробляти її.        Рослинний покрив багатий і різноманітний.

Інформація про наявні земельні ресурси

1. Освіта, охорона здоров’я, культура і дозвілля

На території Неполоковецької об’єднаної територіальної громади функціонують:

• 3 дошкільні навчальні заклади, де навчається 301 дитина;
  • 3 загальноосвітні навчальні заклади, де навчаються 876 дітей;
  • 4 бібліотеки, де працюють 4 особи;
  • 5 будинки культури, де працюють 10 осіб.

1. Трудові ресурси

На території Неполоковецької об’єднаної територіальної громади проживає 7 589 осіб, в тому числі 5260 осіб працездатного віку.

1. Транспортна інфраструктура

Адміністративний центр ОТГ – селище Неполоківці, яке розташоване за 27 км від обласного центру м. Чернівці та за 12 км від районного центру м. Кіцмань.

1. Структура економіки

На території Неполоковецької об’єднаної громади здійснюють діяльність та сплачують податки 7 юридичних осіб та 285 фізичних осіб-підприємців.

Основні підприємства

Підприємство, організація, установа

Вид діяльності (основний)

Державне підприємство «Неполоковецький комбінат хлібопродуктів»

Виробництво продуктів борошномельно-круп'яної промисловості

Державне підприємство  «Чернівецький гравійно-піщаний кар’єр»

Фото без опису

• Добування піску, гравію, глин і каоліну

Приватне підприємство «Виробничо-торгово комерційна фірма Золотий колосок»

Фото без опису

• Виробництво інших виробів із пластмас

Товариство з обмеженою відповідальністю «Берекол»

Фото без опису

• Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур

Товариство з обмеженою відповідальністю «АТЗТ Мирне»

Фото без опису

Розведення великої рогатої худоби молочних порід

Товариство з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Оршівська»

1. Доходи бюджету

Заплановані власні доходи ОТГ на 2019 рік (тис. грн.)

Фото без опису

За 2019 рік Неполоковецька ОТГ планує отримала 17017,5 тис. грн. власних доходів.

1. Досягнення громади

В об'єднаній громаді успішно працюють підприємства. Це Чернівецький гравійно-піщаний кар'єр, Неполоковецький комбінат хлібопродуктів, огрофірма «Оршівська», ТОВ «Берекол». Створено умови для ведення приватного бізнесу. На всю область відомі такі приватні підприємства, як кінно-спортивний клуб «Троя», ПП «Золотий Колосок», славляться гостинністю ресторани «Асторія», «Імперія», «Чернівчанка», «Троя». Є достатньо закладів торгівлі та побутового обслуговування населення.

РОЗДІЛ ІІ.

ПРОПОЗИЦІЇ ДЛЯ ІНВЕСТОРІВ

1. Пріоритетні сектори економіки та пропозиції для залучення інвестицій

1. Земельні ресурси для інвестиційної діяльності